Објавено на:

Се урна авион во Франција, најмалку петмина се загинати

t

Се урна авион во Франција, има жртви.

Туристички авион се урна на југоистокот на Франција, при што загинаа пет лица.

Авионот „Жодел Д140“ се урна при слетување во департманот Изер во регионот Оверњ-Рона-Алпи, пренесоа француските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Макрон го предупреди Иран: Направете јасен избор!

Макрон му порача на Иран да направи…

Претставници на САД и Франција разговарале за…

Заменичката на државниот секретар на САД, Венди Шерман,…

Франција се подготвува за целосен прекин на…

Француската Влада ќе го искористи летото за…

Голем скандал во Франција: Макрон ветил менување…

Илјадници протечени датотеки открија како „Uber такси“…

Хорор во Франција: Воспитувачка “смирила” бебе со…

Една 27-годишна воспитувачка во градинка во Лион…