Објавено на:

Се урна борбен авион во Иран

t

Ирански борбен авион Ф14 се урна денеска во регионот Исфахан по техничка неисправност, јави државната новинска агенција ИРНА.

Пилотот и копилотот безбедно се катапултирале и се здобиле само со полесни повреди.

Ирански воздушен борбен авион утрово имал технички дефект при слетувањето во базата Шахид Бабаи во Исфахан, пренесоа западни медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ирански експерт: Нуклеарниот договор меѓу Иран и…

Заедничкиот сеопфатен акционен план (JCPOA, нуклеарен договор)…

Силен земјотрес го погоди Иран!

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според…

По 17 години Лукашенко повторно во посета…

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко пристигна во Иран. Лукашенко…

Уапсени над сто лица во Иран осомничени…

Во Иран се уапсени над сто лица,…

Нетанјаху: Израел има право да се брани…

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го повтори правото…