Објавено на:

Се урна борбен авион во Иран

t

Ирански борбен авион Ф14 се урна денеска во регионот Исфахан по техничка неисправност, јави државната новинска агенција ИРНА.

Пилотот и копилотот безбедно се катапултирале и се здобиле само со полесни повреди.

Ирански воздушен борбен авион утрово имал технички дефект при слетувањето во базата Шахид Бабаи во Исфахан, пренесоа западни медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Иран: Способни сме да направиме атомска бомба…

Иран има техничка способност да произведе атомска…

Иранските власти уапсија Швеѓанец обвинет за шпионажа

Иранското Министерство за разузнавање во саботата соопшти…

Макрон го предупреди Иран: Направете јасен избор!

Макрон му порача на Иран да направи…

Белгија и Иран ќе си разменуваат затвореници

Белгиските пратеници доцна синоќа дадоа „зелено светло“…

Шефот на Пентагон го советува Иран: Лоша…

Шефот на Пентагон Лојд Остин рече дека…