Се јавија и ВМРО-НП: Францускиот предлог да не се отфрла во атмосфера на хистерија, имало корисни елементи

t

Од ВМРО-Народна партија, велат дека францускиот предлог има многу елементи кои се во интерес на Македонија.

Од партијата на Љубчо Георгиевски сметаат дека предлогот е полезен за надминување на ветото и продолжување на европската интеграцијата на државата.

-Во исто време ги повикуваме сите оние кои го критикуваат францскиот предлог да не го отфрлаат во атмосфера на хистерија туку конкретно да ги критикуваат деловите кои сметаат дека не се во интерес на Северна Македонија.На тој начин ќе демонстрираат дека сепак го прочитале францускиот предлог, се наведува во партиското соопштение.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВМРО-НП: Овој предлог е најдобар досега ама…

ВМРО-Народна партија ги разбира сите оние кои…

ВМРО-НП го прифаќа предлогот: Нема ништо што…

ВМРО-Народна партија ја анализираше најновата и изменета…

Се јавија и ВМРО-НП: Францускиот предлог да…

Од ВМРО-Народна партија, велат дека францускиот предлог…

ВМРО-НП со повик до Владата: Штом воведовме…

ВМРО-НП денеска ја повика Владата на утрешниот…

(Видео) Пренџов: Власта врши грабеж на граѓаните…

Власта го одби предлогот на ВМРО-ДПМНЕ и…