Објавено на:

СЗО: Во 27 земји регистрирани 780 случаи на мајмунски сипаници

t

Светската здравствена организација(СЗО) има податоци за 780 потврдени случаи на мајмунски сипани во 27 земји во кои оваа болест не е ендемична, соопштија денеска од сеидштето на СЗО во Женева

„Од 13 мај до 2 јуни 2022 година, потврдени се 780 лабораториски докажани случаи на мајмунски сипаници пријавени или идентификувани од СЗО во 27 земји-членки каде што болеста не е ендемична“, вели во соопштението на СЗО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

СЗО предлага поскапување на цигарите: Кутија ќе…

Според ставот на Светската здравствена организација, цената…

Руски зборник од 1849 година: Македонскиот јазик…

Во време кога се врши атак врз…

Сведоштво на баба Велика, една “обична” Македонка:…

ЧЕСТИТ И ВЕКОВИТ ИЛИНДЕН МАКЕДОНЦИ! Славиме 120…