Силен земјотрес во БиХ, почувствуван е и во Хрватска

t

Магнитудата била 4,5 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот бил на 47 километри од Мостар и 12 километри од Метковиќ. Го почувствувале и граѓаните на Дубровник, Опузен и Метковиќ.

Засега нема извештаи за причинета материјална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нетанјаху: Го поддржувам продолжувањето на примирјето

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вчера му рече…

Во Украина преку 400 населени места останаа…

Украина стравува од нова голема кампања на…

Четворица загинати во несреќа во полски рудник

Четири лица загинаа во рудникот Собиески во…

Свештеник пријавил непознати лица во полиција дека…

Две маскирани лица го симнале знамето на…

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…