Објавено на:

Силен земјотрес во Ниш, се почувствува во Македонија

t

Силен земјотрес со првична магнитуда од 4,6 степени доцна вечерва во соседна Србија.

Според првичните информации на ЕМСЦ земјотресот е со епицентар на 17 километри од Крушевац, 48 километри од Ниш. Регистриран е во 21 часот и 40 минути.

Во моментов нема информации за предизвикана материјална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Во живо) СТРАШНО! Земјотресот од 7,7 степени…

Во врска со земјотресот што се случи…

Нов земјотрес во Албанија рано утрово

Земјотрес со јачина од 3,7 степени според…

Силен земјотрес го погоди Иран

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според…

Земјотрес го стресе Скопје вечерва

Земјотрес го стресе Скопје вечерва, шест минути…

Почувствуван земјотрес во Скопје!

Известување за почувствуван земјотрес во Скопје, 14.10.2022…