Објавено на:

Силен земјотрес во Романија

t

Земјотрес со јачина од 4,1 степени е регистриран синоќа во 23 часот и 30 минути по романско време во сеизмичката зона Горц, Југозападна Романија, јавува ТВ Диги 24.

Националниот институт за геофизика извести дека епицентарот на земјотресот се наоѓал на 14 километри северозападно од градот Таргу Џиу и 65 километри североисточно од градот Дробета Турну Северен.

Претходно во текот на денот во 12 часот и 55 минути беше регистриран слаб земјотрес со јачина од 2,2 степени на длабочина од 14,8 километри.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјотрес ја стресе Македонија утринава

Земјотрес утрово е регистриран во Македонија. Според…

(Фото) Страшно невреме во Бугарија и Романија,…

Две лица загинаа во невремето во Бугарија…

Силен земјотрес ја погоди Романија

Земјотрес со јачина од 4.7 степени попладнево…

Германија распоредува борбени авиони во Романија

Германија од крајот на ноември ќе распореди…

Земјотрес во Албанија, почувствуван и на македонска…

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според…