Силен земјотрес на Света Гора, почувствуван во Македонија и Бугарија

t

Земјотрес со јачина од 5.4 степени по Ритхер ја погоди Грција попладнево, со епицентар на 137 километри од Солун, во морското подрачје јужно од Халкидики, во близина на Света Гора.


Земјотресот е почувствуван речиси на половина од територијата на Грција, пренесува Катимерини.

Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар објави дека магинтудата на земјотресот била 5.5 степени по Рихтер, а епицентарот на 5 километри длабочина.

Земјотресот е почувствуван и на територија на Македонија и Бугарија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонија, Грција и Албанија конечно ќе се…

С. Македонија, Грција и Албанија конечно ја…

Жално но вистинито: ОН немале капацитет да…

ОН немаат доволно капацитет да бараат и…

Нема повеќе руски гас за Грција

Јужниот сосед веќе нема да добива руски…

Важна вест за сите кои ќе летуваат…

Во грчките води, во Егејското и Јонското…

Ердоган: Грчките безбедносни сили прогонуваат, ограбуваат, тепаат,…

Грчките безбедносни сили прогонуваат, ограбуваат, тепаат, па…