Објавено на:

Силен земјотрес регистриран во близина на Источен Тимор

t

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 51,4 километри источно од островот Тимор, кој е поделен помеѓу Источен Тимор и Индонезија.

По земјотресот издадено е предупредување од можна појава на цунами.


Источен Тимор се наоѓа на пацифичкиот „огнен прстен”, каде земјотресите се честа појава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Силен земјотрес во Иран, најмалку три лица…

Најмалку три лица загинаа рано утринава во…

Жално но вистинито: ОН немале капацитет да…

ОН немаат доволно капацитет да бараат и…

Три земјотреси во близина на брегот на…

Во близина на јужниот ирански остров Киш…

Силен земјотрес ја стресе Турција

Земјотрес со јачина од 5 степени според…

Силен земјотрес во Јадранско море

Силен земјотрес го потресе брегот на Италија…