Објавено на:

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

t

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди Аргентина, односно градот Мендоза, соопшти ЕБропско-медитеранскиот сеизмолошки сентар

До земјотресот дошло на длабочина од 118 километри, пренесе Ројтерс.

Британската агенција наведува дека нема информации за повредни или жртви, како и за евентуална материјална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Аргентина очекува инфлација од над 95%

Економистите ја зголемија својата прогноза за годишната…

Обид за убиство на аргентинската потпретседателка: Маж…

Потпретседателката на Аргентина, Кристина Киршнер, вчера беше…

Осум членови од медицинскиот тим на суд…

По обвинение за убиство од небрежност, во…

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според…