Објавено на:

Силен земјотрес ја погоди Турција

t

Силен земјотрес ја погоди Турција, соопштуваат турските медиуми повикувајќи се на соопштние од Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала го погоди источниот дел на Турција, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Првично беше соопштено дека земјотресот бил со јачина од 5,6 степени. Земјотресот е регистриран на длабочина од седум километри.

Засега нема извештаи за евентуална материјална штета или повредени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нов силен земјотрес во Турција!

Силен земјотрес со јачина од 4,6 степени…

НОВ СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ТУРЦИЈА

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според…

Турција ги повика Ерменија и Азербејџан да…

Турција, сојузник на Азербејџан, денеска ја оцени…

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…