Објавено на:

Силен земјотрес ја стресе Грција вечерва

t

Силен земјотрес ја стресе Грција вечерва.

Според информациите земјотресот бил со јачина од 4.3 степени според Рухтеровата скала.


Епицентарот е во западна Грција, а слаби пореси биле почувствувани и во македонските градови во близина на границата со Грција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Закани од Грција: Ќе го ракетираме Истанбул

Долго годишните спорови меѓу Турција и Грција…

Македонија, Грција и Албанија конечно ќе се…

С. Македонија, Грција и Албанија конечно ја…

Нема повеќе руски гас за Грција

Јужниот сосед веќе нема да добива руски…

Важна вест за сите кои ќе летуваат…

Во грчките води, во Егејското и Јонското…

Ердоган: Грчките безбедносни сили прогонуваат, ограбуваат, тепаат,…

Грчките безбедносни сили прогонуваат, ограбуваат, тепаат, па…