Објавено на:

Силен зeмјотрес со јачина од 7,1 степен го погоди индонезискиот остров Талауд

t

Земјотрес со јачина од 7,1 степени според Рихтеровата скала го погоди индонезискиот остров Талауд, потврди Државната агенција за метеорологија, климатологија и геофизика (БМКГ).

Ројтерс пренесува извештај од германскиот центар за геолошки истражувања, во кој се вели дека епицентарот на земјотресот се наоѓал на длабочина од 24 километри.

Земјотресот се случил на 134 километри североисточно од округот Мелонгуана на островот Талоуд, а засега нема извештаи за евентуални повредени или материјална штета, а не е издадено ниту предупредување за цунами.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјотрес ја стресе Македонија утринава

Земјотрес утрово е регистриран во Македонија. Според…

Ди Цајт: Победа на Русија ќе значи…

Русија не треба да ја добие војната…

Земјотрес во Албанија, почувствуван и на македонска…

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според…

Путин: Земјите од “златната милијарда” го експлоатираат…

Современите кредитни односи се организирани на тој…

Интересни статистики – КИНА ИМА ДВА МИЛОНИ!…

Твитер профилот "World of statistics" објави податоци…