Објавено на:

Силите на САД и Саудиска Арабија на готовност: Иран го крена Црвеното знаме на одмазда!

t

Иран го крена Црвеното знаме на одмазда над куполата на џамијата Џамкаран во градот Кум, што е еквивалентно на објава на војна,!

Се уште не е јасно што доведе до подигање на Црвеното знаме.. Последен пат Црвеното знаме беше подигнато кога генералот на КСИР Касем Сулејмани беше убиен во 2020 година од страна на САД во Багдад.

Силите за воздушна одбрана на САД и Саудиска Арабија на Блискиот Исток се ставени во состојба на готовност во очекување на напади со ирански беспилотни летала.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД ги притискаат и Србија и Косово:…

Американскиот амбасадор во Србија Кристофер Хил денеска…

Потоп: 65% од Американците сметаат дека Бајден…

Само 41 отсто од Американците ја одобруваат…

САД ја поздравуваат деескалацијата на реториката меѓу…

САД ги поздравуваат напорите на лидерите на…

Бајден одобри итен пакет помош од САД…

Американскиот претседател Џо Бајден изјави денеска дека…

Кинезите со остра реакција до САД поради…

Кинеското Министерство за надворешни работи изрази силно…