Силни земјотреси во Грција и Италија утрово!

t

Серија земјотреси утрово ги стресоа Грција и Италија.

Нешто по четири часот утрово земјотрес со јачина од 4,9 степени ја погоди Италија. Епиценатрот на здемјотресот е на 37 километри од Болоња.

Послаб земјотрес од 3,7 степени ја стресе и Грција 6 часот и 17 минути.

Засега нема информации за предизвикани штети или повредени луѓе.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најмалку 17 повредени во судир на два…

Најмалку 17 лица се повредени во судир…

Кривата кула во Италија се соочува со…

Една од „кулите близначки“ на Болоња од…

Силен земјотрес во Грција

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според…

Мелони во Србија на средба со Вучиќ

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска ќе биде…

(Видео) Македонска народна музика ечи низ улиците…

Низ улиците на Солун ечи народна македонска…