Силувана малолетничка во Скопје

t

На 19.04.2022 во 22.49 часот во СВР Скопје, жена од Скопје пријавила дека Д.Т.(20) од скопско село извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, известуваат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Арсовска на годишната средба на европски гимназии…

Денеска се одржа годишната средба на европски…

Екипите на Водовод и канализација спроведоа активности…

Екипите на сектор Водовод во текот на…

Посебен сообраќаен режим поради завршни активности за…

На булeварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот…

И не им доаѓа паметот: 334 казни…

– Секторот за внатрешни работи Скопје вчера…