СИЛУВАЊА, УБИСТВА, КАБЛИ, ОНОКЛОГИЈА… “Приказни од булеварот” со жежок шамар за СДС: Вие да се споредувате со “диктаторот” Груевски е како Баерн Минхен со Напредок Шуто Оризари!

t

Фејсбук страната “Приказни од булеварот” објави какви трагични и хорор настани се случија во државата во последните три дена и заклучува: Оваа власт се споредува со “диктаторот Груевски”, ама споредбата е како Баерн Минхен и Напредок од Шуто Оризари.

Во продолжение објавата на “Приказни од булеварот”:

– Во Скопје , на 35 годишно момче му го исекле гркланот, го избоделе со нож во гради и потоа го запалиле во неговиот стан.

Во Гевгелија брат си го убил братот и снаата…

Во Кочани убиена 46 годишна жена ….

Оние ебачине од Велес што малтретираа сексуално нечие дете признаваат вина и добиваат годинка две затвор ..

Тоа е само секвенца од последните три дена во државата на Обиџуковистан….

Македонија ја претворија во држава картел. Касапница за рајата, организиран криминал за елититите. Една голема Онкологија….Една држава со воздух на изгорена пластика и медицински отпад . На врвот по загаден воздух на дното по квалитен живот . Како дојдоа на власт, цунами во секое поле .Држава на брзи кредити , казина и кладилници на секој чекор . Камати, и извршители….

Од спортски аспект, културен, економски. Национално поле не постои во НИВНАТА ДРЖАВА без име , плочи на гробот без име да имате!!!

Вие да се споредувате со ,,диктаторот” Груевски е тешка психопатија . Баерн Минхен и Напредок од Шуто Оризари.

Најлошото ВМРО за вас е светлосни години подобро. Ера на празен од….На штекери кои запалија болници , паразити што јадат трева по терените, криминалци кои ги заробија институциите, депресија и безнадежност за обичниот граѓанин….

Вашето време треба да биде избришано од календарот како и да не постоело. Неспособна збирштина и зло од епски размери. Стотици страници хартија се малку да се наброи злото цунамито кое го оставивте позади вас . Со вас Македонија е несреќно место на живеење, а народот во неа е апатичен и безволен.

А не беше така ….Пред вас имавме држава !! Држава!!!

Вардар да ве однесе побрзо !!! – стои во објавата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…

Апасиев: Честито на младите, широката коалиција СДС-ДПМНЕ…

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието…

Груевски: Рестартирање на пропаднатите “споменици на транзицијата”,…

Претходната Влада предводена од Груевски започна проект…

Богоев: Веќе се е јасно, во Македонија…

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во своја…

Левица: Елитата во војна со народот, ДПМНЕ…

ДПМНЕ и СДС слават заедно со хоштаплерите…