Објавено на:

Силeн зeмјотрес ја пoгoди Јапонија

t

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала го погоди островот Рјукју во југозападна Јапонија, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри, јави „Ројтерс“.


Претходно беше соопштено дека земјотресот бил со јачина од 5,8 степени.

Засега нема извештаи за евентуална материјална штета или повредени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јапонија е на раб на рецесија

Јапонската економија слабее и може да влезе…

Земјотрес го стресе Гостивар

Земјотрес од 2.2 степени денеска го стресе Гостивар. …

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според…

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според…

Серија земјотреси во Албанија: Ноќта ќе се…

Серија земјотреси вечерва се регистрирани во соседна…

Земјотрес ја стресе Србија попладнево

Оолу 20.30 часот се стресе тлото кај…