Објавено на:

СИН И ТАТКО ГИ ОЧЕКУВА ПЕКОЛНА КАЗНА – уценувале 21 годишник дека ќе објават експлицитна содржина од него, им дал и пари

t

Денеска (24.05.2023) полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје во координација со ОЈО Скопје ги лишија од слобода Т.С.(18) и С.С.(46) од Скопје (син и татко) поради основано сомнение за сторено кривично дело „уцена“, предвидено и казниво по член 259 од КЗ на РСМ.

На 20.05.2023 Т.С. побарал од 21-годишен скопјанец пари заканувајќи се дека доколку не му даде пари, ќе објави видеа од 21-годишниот скопјанец со експлицитна содржина. Оштетениот на 23.05. му дал пари на Т.С., но тој потоа продолжил со јавувања и барал уште пари, по што оштетениот го пријавил случајот во СВР Скопје.

Откако на оштетениот му се дадени претходно крим технички обработени пари, тој се договорил со Т.С. парите да му ги предаде пред трговски центар на бул. „К.Ј. Питу“. Т.С. дошол заедно со својот татко С.С. и откако ги земале парите, веднаш се лишени од слобода од полициски службеници од ЕНК при СВР Скопје и во службен разговор го признале кривичното дело.

По документирање на случајот, ќе биде поднесена кривична пријава по член 259 од КЗ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

РЕПРИЗА ОД 1999?! Србија мора да биде…

Дали се заканува нова војна? Дали и рацете…

Понесете си чадор: Дожд во четврток и…

УХМР информира дека продолжува периодот на стабилно…

(Фото) Скандалозен транспарент на кошаркарски натпревар во…

Натпреварот од кошаркарската лига на Косово меѓу…

(Видео) Македонците од дијаспората во транс: Теа…

На социјалните мрежи вчера беше објавено интересно…

“Се скараа” Германија и Британија: Кој да…

Известувачот на Европскиот парламент за Косово, Виола…