Сирените ечат: Киев предупредува граѓаните да бараат подземни засолништа

t

Украинската влада ги предупреди граѓаните за руски воздушен напад.

„Сите жители да барат подземни засолништа. Сирените се слушаат во целиот Киев“.


Претходно руските воздушни сили го зазедоа аеродромот во Антов, кој што се наоѓа на 25 километри од Киев, објави новинарот на Си-Ен-Ен Мет Ченс.

-Тоа се војниците што ги гледате, тоа се војници од руските воздухопловни сили. Тие го зазедоа аеродромот, напишаа новинарите на Си-Ен-Ен на Твитер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија го напушта Болоњскиот процес: Ќе се…

Русија го напушта Болоњскиот процес, воведува унифициран…

Шамар од Холандија за Украина: Далеку сте…

Малку е веројатно дека Украина ќе добие…

(Фото) Падна уште еден град во Доњецк:…

Руските сили ја презедоа контролата врз градот…

(Фото) Руски бродови “обвинети” за кражба на…

На Твитер се објавени сателитски снимки од…

Уапсени војниците кои го критикуваа Зеленски: Ќе…

Украинските војници од 115-та бригада, кои одбија…