Сирените ечат: Киев предупредува граѓаните да бараат подземни засолништа

t

Украинската влада ги предупреди граѓаните за руски воздушен напад.

„Сите жители да барат подземни засолништа. Сирените се слушаат во целиот Киев“.


Претходно руските воздушни сили го зазедоа аеродромот во Антов, кој што се наоѓа на 25 километри од Киев, објави новинарот на Си-Ен-Ен Мет Ченс.

-Тоа се војниците што ги гледате, тоа се војници од руските воздухопловни сили. Тие го зазедоа аеродромот, напишаа новинарите на Си-Ен-Ен на Твитер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина “се спука” со Сирија заради признавањето…

Министерството за надворешни работи на Украина објави…

Бајден: САД и НАТО ќе ја поддржуваат…

САД и НАТО ќе ја поддржуваат Украина…

(Видео) Русија е виновна за сите проблеми…

Американскиот претседател Бајден „откри“ кој е главниот…

,,Третата светска војна е веќе почната”

Украинскиот министер за одбрана, Олексеј Резников, изјави…

Володин му одговори на Столтенберг: Во случај…

Володин му одговори на Столтенберг... Велејќи дека…