Објавено на:

Сите заедно за Македонија!

t

Фудбалската репрезентација на Македонија следен чекор во Лигата на нации им е на домашен терен каде што ја пречекува репрезентацијата на Грузија.

После нерешениот резултат со Бугарија и победата над Гибралтар, нашите фудбалери се враќаат дома каде што ќе се соочат со сегашниот лидер во нашата група и се надеваат на победа, со што би го превземеле првото место од репрезентацијата на Грузија.

Натпреварот се игра во четврток со почеток од 20:45, билетите за овој натпревар, како и за следниот со Гибралтар коштаат 250, односно 350 денари и може да се набават.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ванковска: Технички секретар во АЕК со завршено…

На огласот за работна позиција технички секретар…

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…

За влез во државата се чека околу…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

(Фото) Удрен велосипедист во центарот на Скопје

Во овој момент во центарот на Скопје…