Објавено на:

Скандалозна изјава на Еди Рама: За мене Италијанците се Албанци што носат “Версаче”

t

Еди Рама: За мене Италијанците се Албанци со „Версаче“.

Албанскиот премиер Еди Рама на три дена пред големото финале на „Конференциската лига“ на стадионот „Ер Албанија“ меѓу Рим и Ротердам Феенорд изјави дека Албанците и Италијанците се слични по култура и менталитет и дека има венецијанска крв.

„Имам италијански дух, баба ми имаше венецијанска крв, благодарение на неа го научив вашиот јазик. За мене Италијанците се Албанци кои носат „Версаче“. Навистина сме слични по култура и менталитет“, рече Рама.

Тој во интервју за италијанскиот весник „Кориере дело спорт“ вели дека финалето на „Конференциската лига“ е одлична можност за Албанија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рама: Разочаран сум од ЕУ

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не…

Премиерите на Црна Гора и Албанија едногласни:…

Премиерите на Црна Гора и Албанија, Дритан…

Рама: Имаме највисоки цени на гориво во…

Албанскиот премиер Еди Рама призна дека во…

Рама: Чекањето е фрустрирачко, ЕУ е водена…

Албанскиот премиер Еди Рама апелира до лидерите…

Лoши вести за Македонија: Остануваме сами на…

На крајот на годината, премиерот Еди Рама…