Објавено на:

Скандал во Британија: Пратеник гледал пронографски материјали во Парламентот

t

Британскиот конзервативен пратеник Нил Периш е суспендиран од партијата по истрага за наводно гледање порнографија на мобилен телефон во просториите за дебата во Долниот дом на Парламентот.

Шеесет и петгодишниот пратеник сам се пријавил во парламентарната комисија задолжена за прашањата за однесување на пратеници, изјави портпаролот на шефот на ториевците во парламентот, Крис Хитон-Харис.

„Група конзервативци го суспендираа Париш додека се чекаат заклучоците од истрагата“.

Британската конзервативна партија на премиерот Борис Џонсон отвори истрага во средата откако пратеник го обвини Париш дека гледал порнографска содржина во Парламентот. Париш тогаш не беше јавно именуван.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скандал во Бугарија: Болниците се проверуваат заради…

За случајот со заменетите бебиња, покрај Извршната…

Закани со пиштол кон медицински сестри, демолирање…

Мафтање со огнено оружје-Пиштол, закани кон вработениот…

Скандал: ЕВН призна дека СИТЕ ПЛАЌАМЕ ЗА…

ЕВН призна дека сите граѓани плаќаат за…

Голем скандал во Франција: Макрон ветил менување…

Илјадници протечени датотеки открија како „Uber такси“…

С*екс скандал во Хрватска: Политичари испраќале експлицитни…

Хрватски „Вечерњи лист“ дошол до експлицитни пораки…