Објавено на:

Скандал во Турција – како во османлиско време: Лидер на партија го предизвика на двобој министерот за внатрешни работи

t

Соросовото дете“, покана за дуел … Скандал на турската политичка сцена

Скандалот меѓу лидерот на турската „Партија на победата“, Умит Оздаг и министерот за внатрешни работи на Турција, Сулејман Сојлу, стана една од најактуелните теми во медиумите и социјалните мрежи во земјата, бидејќи, Оздаг го предизвика турскиот министер на дуел.

Што му претходеше на конфликтот: Според турските медиуми, министерот Сојлу претходно во емисијата во живо изјавил дека Оздаг е „детето на Сорос“.

Подоцна лидерот на „Партијата на победата“ го предизвика министерот за внатрешни работи, објавувајќи на социјалната мрежа дека го чека пред зградата на МВР во петок во 11 часот по локално време.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Турција: „Сериозни последици“ доколку Израел се обиде…

Турските разузнавачи ги предупредија Израелците дека ќе…

Столтенберг бара Турција да го одобри членството…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска…

Турција се подготвува за првиот лет на…

Анкара – Турција се подготвува да ја заврши…

​Турција ги зголеми каматните стапки на 40…

Зголемувањето на каматните стапки на турската централна…

Силен земјотрес ја погоди источна Турција!

Силен земјотрес со јачина од 5,2 степени…