Објавено на:

Скопската зоолошка се најде на насловна страна на “Гардијан” – Ова е причината

t

Скопската Зоолошка градина денес се најде меѓу главните вести на престижниот „Гардијан“.

-Голема е честа што денеска Скопје ЗОО е меѓу трите главни вести на денот на престижниот The Guardian, велат од скопската Зоолошка градина.

Причината се белите лавчиња кои се родија во скопската зоолошка првпат после неколку децении.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Крлежи носители на Конго-кримска хеморагична треска пронајдени…

Во скопскиот регион се откриени крлежи кои…

Оваа сабота “Стела” на филмската вечер на…

Филмска вечер на отворено со филмот „Стела“…