Објавено на:

Скопската зоолошка се најде на насловна страна на “Гардијан” – Ова е причината

t

Скопската Зоолошка градина денес се најде меѓу главните вести на престижниот „Гардијан“.

-Голема е честа што денеска Скопје ЗОО е меѓу трите главни вести на денот на престижниот The Guardian, велат од скопската Зоолошка градина.

Причината се белите лавчиња кои се родија во скопската зоолошка првпат после неколку децении.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прскање против возрасни форми на комарци овој…

Авионската дезинсекција против возрасни форми комарци на…

Ракија не е за секого: Прободен и…

Британски војник бил нападнат за време на…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на…

(Фото) Ексклузивно: Кај е Гоце, нека стане…

Вредни луѓе вечерва го разубавиле Скопје. Инфомакс…

Приведен дилер од Скопје

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски…