Објавено на:

Скопската зоолошка се најде на насловна страна на “Гардијан” – Ова е причината

t

Скопската Зоолошка градина денес се најде меѓу главните вести на престижниот „Гардијан“.

-Голема е честа што денеска Скопје ЗОО е меѓу трите главни вести на денот на престижниот The Guardian, велат од скопската Зоолошка градина.


Причината се белите лавчиња кои се родија во скопската зоолошка првпат после неколку децении.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Делови од 6 скопски општини утре без…

Без електрична енергија утре ќе останат делови…

Ковачевски смирува: Скопјани нема да останат без…

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека владата ќе…

Семејна драма во Скопје: Син го претепал…

На 27.06.2022 во 23.20 часот во Полициската…

Трагедија во Скопје: 19 годишник прегази пешак

Уште еден пешак викендов настрада на скопските…

Монструозно: Скопјанец прво ја удирал со тупаници,…

Основното јавно обвинителство од Скопје започна истрага…