Објавено на:

Скопјанец започнал градба на државно земјиште без дозвола – поднесена кривична пријава

t

СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против Х.А.(56) од Скопје поради постоење основано сомнение за сторени кривични дела „узурпација на недвижности” по чл.225 ст.2 и „бесправно градење” по чл.244-а ст.1 од Кривичниот законик.

На 17.01.2022 на место викано „Копаница“ – катастарска општина Копаница, претставници на Градежен инспекторат извршиле инспекциски надзор на земјиште сопственост на Република Македонија и на местото го затекнале пријавениот како врши градежни активности со тврд материјал без да поседува Одобрение за градење издадено од општина Сарај.

Со ваквите дејствија тој ги сторил делата кои му се ставаат на товар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Ангелов: Јас би го уапсил Џамбаски…

Во денешната епизода на Тешки муабети, Стојанче…

Драма во Брза помош во Кратово: Агресивно…

ОВР Кратово поднесе кривична пријава против И.С.(43)…

(Видео) Момче и девојка осудени на 10…

Иранската модна блогерка Астијаж Хакики (21) и…

ПРОТЕСТИ ЈА ТРЕСАТ ФРАНЦИЈА: Повеќе од 500.000…

Околу 87.000 луѓе се собраа денеска во…

ВО НОВИОТ МЕСЕЦ НИ ДОАЃА И СНЕГОТ…

Во следните денови ќе се задржи студено…