Скопјанец излетал со автомобил од улица, со тешки повреди пренесен на Клинички

t

На 12.04.2022 околу 01.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Војвода Васил Чакаларов“, патничко возило „рено“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Љ.К.(58) од Скопје, излетало од коловозот, информира МВР.

По несреќата Љ.К. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде што му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не пропуштајте: Вечерва “Тешки муабети” со Стевчо…

Вечерва следете ја денешната епизода на Тешки…

Ќе реагира некој?! ЛГБТИ пропаганда се шири…

Денеска на Фејсбук просторот се најде и…

КИНА ЈА ОТКАЧИ УКРАИНА?! Пекинг се огласи…

Претходно беше објавено дека кинескиот лидер Си…

Гореше куќа во Скопје, интервенираше Пожарна

На 29.03.2023 во 04.59 часот во СВР…