Објавено на:

Скопјанец нападнат и повреден со остар предмет

t

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 18.00 часот во СВР Скопје, Ш.Љ.(20) од Скопје пријавил дека околу 15.30 часот на ул.„Димитрие Чуповски“ лицата К.А. и Н.„Н“ физички го нападнале. При нападот К.А. со остар предмет му нанел убодна рана на ногата.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанец со возило удри во полицаец

На 15.06.2022 околу 14.45 часот на крстосница…

Скопјанец нападнат и повреден со остар предмет

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во…

Скопјанец измамил штипјанка: Се претставил како сопственик…

СВР Штип поднесе кривична пријава против Р.С.(54)…

Траги-комично: Скопјанец мавал со краставици по продавачка…

Непријатна случка имало вчера во маркет „Стокомак“…