Објавено на:

Скопјанец прободен кај “Порта Македонија”

t

Вчера попладне се случил инцидент кај „Порта Македонија“ во центарот на Скопје, во кој бил прободен со нож 45-годишен жител на градот, соопшти полицијата.

„На 11.05.2022 во 15.18 часот во СВР Скопје било пријавено дека кај порта „Македонија” бил нарушен јавниот ред и мир. Во врска со пријавата, од Комплексот клиники „Мајка Тереза” било пријавено дека кај нив со повреда од остар предмет бил донесен С.К.(45) од Скопје. Во разговор со полициски службеници тој изјавил дека повредата со остар предмет му ја нанел негов познаник С.„Н”, по вербална расправија“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанец нападнал и грубо навредувал припадник на…

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна…

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…