Објавено на:

Скопјанец прободен кај “Порта Македонија”

t

Вчера попладне се случил инцидент кај „Порта Македонија“ во центарот на Скопје, во кој бил прободен со нож 45-годишен жител на градот, соопшти полицијата.

„На 11.05.2022 во 15.18 часот во СВР Скопје било пријавено дека кај порта „Македонија” бил нарушен јавниот ред и мир. Во врска со пријавата, од Комплексот клиники „Мајка Тереза” било пријавено дека кај нив со повреда од остар предмет бил донесен С.К.(45) од Скопје. Во разговор со полициски службеници тој изјавил дека повредата со остар предмет му ја нанел негов познаник С.„Н”, по вербална расправија“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанец пронајден мртов во викендица

На 27.01.2023 околу 12.35 часот во СВР…

Добро утро со Инфомакс: По патот на…

Во чест на големиот македонски револуционер, апостол…

Болна работа: Млад скопјанец осомничен за силување

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за…

Добро утро со Инфомакс: Еден чоек шчо…

На денешен ден, 18 јануари 1830 година…

Нема поголеми задржувања на граничните премини низ…

 Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…