Објавено на:

Скопјанец противправно присвоил туѓ “Мерцедес”

t

Полицајци од интервентната единица при СВР Скопје вчера го уапсиле 40-годишниот скопјанец С.Џ., кој бил баран со распис од Полициската станица Чаир поради сомнение дека противправно присвоил автомобил „Мерцедес“.

На 3 април годинава, тој со негов сограѓанин направил устен договор да го купи возилото, по што го зел и не го платил.


Осомничениот бил приведен во полициска станица и во службен разговор го признал делото.

По целосно документирање на случајот возилото ќе биде вратено на сопственикот, а на С.Џ. ќе му биде поднесена пријва по член 239 од Кривичниот законик, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Инвестициски бум во Србија: Мерцедес и Тојота…

Република Србија може да добие две нови…

Скопјанец противправно присвоил туѓ “Мерцедес”

Полицајци од интервентната единица при СВР Скопје…

Мерцедес и БМВ го прекинуваат извозот во…

Германскиот производител на автомобили Мерцедес-Бенц го прекина…

(Видео) Со Мерцедес од половина милион евра…

Во сите лозарски региони денес свечено се…

„Mерцедесот“ на новиот германски канцелар може да…

Познато е дека поранешната германска канцеларка Ангела…