Објавено на:

Скопјанец со возило удри во полицаец

t

На 15.06.2022 околу 14.45 часот на крстосница од улица „Митрополит Теодосиј Гологанов“ и ул.„Московска“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.П.(41) од Скопје затоа што со патничко моторно возило „опел“ со скопски регистарски ознаки удрил полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голема акција во Косово: Уапсени 18 лица…

Косовската полиција објави денеска дека уапсила 18…

Во Италија уапсени албански сопружници и запленета…

Италијанската полиција во градот Мјештре уапси албанска…

(Видео) ШОКАНТНА снимка од САД: Четиригодишно дете…

САД: Објавена снимката од четиригодишното дете кое…

Синдикатот на полицијата до власта: Кркајте вие…

Денеска од Синдикат на Полиција во Македонија…