Скопјанец тешко повреден во сообраќајка во Скопје

t

На 26.04.2022 во 17.40 во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Втора македонска бригада“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“, управувано од Е.Ш.(38) од Скопје и мопед, управуван од Ќ.Х.(55) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Ќ.Х., констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Средба Вучиќ-Орбан за геополитичката ситуација и плановите

Српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград се…

Хакерски напад врз страната на Собранието

Интернет страната на Собранието беше хакрана, а…

ЕУ и САД го сакаат јужноамериканскиот литиум,…

Пораката „држете ги рацете подалеку од нашиот…

Битолчанецот на кој наместо вода му било…

42 годишниот битолчаенц кој пред пет дена…

Ситуацијата на Исток не е добра –…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека целиот…