Скопјанец тешко повреден во сообраќајка во Скопје

t

На 26.04.2022 во 17.40 во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Втора македонска бригада“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“, управувано од Е.Ш.(38) од Скопје и мопед, управуван од Ќ.Х.(55) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Ќ.Х., констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЃОКОВИЌ НЕМА ДА БИДЕ КАЗНЕТ ЗА НАПИШАНОТО…

Новак Ѓоковиќ најверојатно нема да се соочи…

Волкановски до Мекрегор: Ајде да се бориме,…

Австралискиот ММА борец со македонско потекло, Александар…

Кој би можел да стои зад нападите…

Сè уште не е јасно кој стои…

САД СО ДВЕ БАРАЊА ДО КОСОВО: „Повлечете…

Амбасадорот на САД во Приштина Џефри Ховенир…

ВО ПЕТОК НИ ДОАЃА СПОЕН ВИКЕНД –…

По неколкуте празници во месец мај, ни…