Скопјанец фатен на дело додека ограбува факултет, ова не му била прва кражба

t

На 11.04.2022 околу 18:30 часот на ул.„Генерал Михајло Апостолски“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош го лишиле од слобода Е.О.(33) од Скопје.

Тој бил затекнат при извршување тешка кражба во Педагошкиот факултет, при што одзел повеќе предмети. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.


Исто така, тој се сомничи дека околу 18:00 часот одзел предмети од двор на куќа на ул.„Алжирска“, кои исто така биле пронајдени и вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Копаат ровови за гробници, полицијата секој ден…

Масовните гробници кои во последните неколку дена…

БОМБА од Украина: Порошенко се обидел да…

Поранешниот претседател на Украина Петро Порошенко се…

Кулеба се пофали: Пристигнува ново тешко оружје…

Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитриј Кулеба…

Бугарскиот европратеник Ќучук: После толку обиди за…

Бугарскиот европратеник и известувач за Македонија, Илхан…

САД не престанува: Нови санкции за две…

САД денеска воведоа санкции за две руски…