Скопјанец фaтен на дело како крaде во Клиниката за стоматологија во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

t

На 15.02.2022 околу 16.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода А.С.(26) од Скопје. Тој бил затекнат при извршување кражба во една просторија на Клиниката за стоматологија во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. А.С. бил приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Крадењето стана бизнис: Жена од Тетово украла…

Тетовската полиција расчисти две кражби на златен накит извршени…

Малолетници “олесниле” скопски обложувалници за 5000 евра

Двајца малолетници од Скопје добија кривични пријави…

Криза и во Германија: Украдени 230 килограми…

Во западногерманската покраина Сар од камион паркиран…

Приведен крадец од Куманово, расчистени две кривични…

На 29.05.2022 во 12.30 часот, полициски службеници…

Приведен крадец од Скопско за издржување казна…

Денеска во 05.10 часот во с.Сингелиќ, скопско,…