Скопјани kpaделе гориво од вагоните кај Трубарево

t

На 28.12.2021 во 16.10 часот полициски службеници од Полициската станица Гази Баба во кругот на РЖ Товарна – Трубарево, ги затекнале Б.К.(58) и Н.А.(46), двајцата од Скопје, при вршење на кривично дело „тешка кражба“.

Двајцата краделе гориво од вагоните, при што имале украдено околу 300 литри гориво.


Тие биле лишени од слобода, а украденото гориво било вратено на оштетеното правно лице.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветна кривична пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драма во Скопје: Маж намамил Германка во…

Вчера во 15.00 часот полициски службеници од…

(Видео)Вознемирувачка снимка од грабеж со нож на…

Во два наврати во само еден месец,…

Кавадарчанец и давал хероин на малолетната сестра…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе…

Го фатиле на дело: 25 годишен битолчанец…

На 07.04.2022 на ул.„Нико Фундали” во Битола,…

Наместо да спречува крадел: Полицаец и вработен…

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и…