Објавено на:

СКОПЈАНКАТА СО ЏИНОВСКИ СИЛИКОНИ ГО РАЗВЕДЕ ПИКЕ – заедничката фотографија ги издаде, вели дека не може да открива детали во овој момент

t

Телефоните постојано ми ѕвонат, веста се објави во сите бугарски медиуми, но верувајте, таква е ситуацијата, да јас ништо не смеам сега да коментирам за него – во разговор за ,,Фокус” открива моделот и блогерка Драгана Спасовска, која веќе подолг период живее и работи во Дубаи, а во Бугарија ги наполни страниците во медиумите, како причина поради која се разделиле Шакира и Пике.

Веста дека по 11 години врска од која имаат две деца, се разделиле колумбиската поп ѕвезда Шакира и дефанзивецот на ,,Барселона,, Жерар Пике, е топ тема во светските медиуми.

https://www.instagram.com/p/CPlv1suh5Dg/?utm_source=ig_embed&ig_rid=a3c515b0-50f8-4e6e-9c17-0544ae40bddf

Како причина за нивната разделба се наведува неверството на фудбалерот со девојка за која многу малку се знае.

Сепак, како што се објави во соседна Бугарија, таинствената девојка поради која се разделува славниот пар е токму Драгана, родена во Скопје, од татко Македонец и мајка Бугарка, која е доста популарна и во Бугарија, бидејќи и таму ја градеше кариерата и беше дел од многу модни настани и избори за убавина.

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Столтенберг се плаши: На Украина итно и…

На Украина итно и е потребна противвоздушна…

Денеска се празнува Светиот маченик Созонт

Родум од Ликаонија. Беше овчар, а во…

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и топло со мала…

Времето денеска ќе биде сончево и топло…

(Видео) Судири какви што Европа подолго време…

Во судирите што избија на протестите во…

ХОРОР: Малолетници силувале 13-годишно девојче во Келн

Тринаесетгодишно девојче било сексуално злоставувано од момчиња…