Скопјанка пријавила дека залутан куршум завршил во нејзиниот дом

t

На 21.09.2022 во 08.00 во Полициската станица Чаир, М.Б.(46) од Скопје пријавила дека на 20.09.2022 околу 22.00 часот залутано зрно од огнено оружје паднало на кровот од помошната просторија во нејзиниот дом на подрачјето на Чаир.

Повредени лица нема, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, која го подигнала зрното за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јандриоски до политичарите: Не пишувајте утешителни статуси…

Политичарите во Македонија побрзаа на Фејсбук да…

Ашковски разочаран: Заслужувме многу повеќе од двата…

Очекувано не можеше да се сокрие разочарувањето…

Борисов за иссвиркувањето на бугарската химна: Соседите…

Поранешниот премиер на Бугарија, Бојко Борисов го…

И покрај поразот Милевски смета дека сме…

Македонија вечерва го загуби последниот натпреват во…

(Видео) За малку ќе беа “пошљакани”: Тензијата…

Фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Бугарија кој вечерва се играше на…