Објавено на:

Скопјанка продавала дрога во Кавадарци

t

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против А.Т.(25) од Скопје, со привремен престој во Кавадарци, поради постоење основи на сомнение дека сторила кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 30.08.2021 на ул.„Браќа Џунови“ во Кавадарци, таа на Ѓ.П. од Скопје му продала едно ќесе со марихуана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор во Кавадарци: Ја прободел сопругата па…

На 18.08.2022 околу 16.35, В.Д.(47) од Кавадарци…

(Фото) Силно невреме во Кавадарци: Поплавени се…

Силно невреме проследено со обилни врнежи од…

Акција на МВР: Приведени седуммина, пронајдена дрога…

Полицијата од СВР Тетово во период од…

Измамена кавадарчанка мислела дека инвестира пари во…

Измамена е жена од Кавадарци, која верувала…

Акција на МВР: Приведен дилер од Мала…

Денеска (27.07.2022) во 02.30 часот од страна…