Скопје како Киев: Фрлени молотови коктели во обложувалница

t

На 26.03.2022 во 08:15 часот во СВР Скопје, вработена во казино на бул.„Борис Трајковски“ пријавила дека околу 08:05 часот кон казиното биле фрлени две шишиња со запалива течност.

При тоа била оштетена влезната врата и настанал пожар кој бил изгаснат од вработените.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Филмска бркотница со автомобили во Скопје: Се…

Бркотница со автомобили и пукање од пиштол…

Трагедија: Скопјанец пронајден мртов во стан

На 03.10.2022 во 23.08 часот во Полициска…

Половина Скопје без струја поради дефект на…

Половина Скопје утрово пред 9 часот остана…

21-годишна девојка физички нападнала полицаец во Скопје

На 01.10.2022 околу 24 часот пред угостителски објект на…