Следете Инфомакс: „Наше Скопје“ со Данела Арсовска во 20:30 часот

t

Следете Инфомакс за кратко започнува емисијата „Наше Скопје“ со градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска.

Во 20:30 часот започнува уште едно издание од емисијата „Наше Скопје“ на Инфомакс со уредникот на порталот, Александар Митовски и со градоначалничката Арсовска.

И вечерва како и претходните недели ќе имаме интересна емисија со голем број теми од интерес на скопјани. За кратко ќе имаме шанса да погледнеме анкета за тоа што впрочем мислат скопјани за јавниот превоз во градот и што може да се подобри.

Воедно покрај отчетот на градоначалничката, граѓаните ќе имаат шанса да постават низа на прашања на кои ќе одговара Арсовска во живо во емисијата.

Следете не во 20:30 ексклузивно на официјалниот Фејсбук на Инфомакс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Меѓу странците во Велика Британија најчесто се…

Едно од седум деца родени во Велика…

Приведени две лица за изнуда на 20.000…

СВР Струмица, заедно со Одделот за криминалистичка…

Светски мафијаши добија пасош, а ни судот…

Три години трае борбата на Хенри де…

Американскиот амбасадор со јасна порака: Сакаме Србија…

Американскиот амбасадор во Белград Кристофер Хил изјави…

ЦУК: Нема активни пожари, 12 изгаснати во…

Нема активни пожари во земјава, а 12…