Следете Инфомакс: „Наше Скопје“ со Данела Арсовска во 20:30 часот

t

Следете Инфомакс за кратко започнува емисијата „Наше Скопје“ со градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска.

Во 20:30 часот започнува уште едно издание од емисијата „Наше Скопје“ на Инфомакс со уредникот на порталот, Александар Митовски и со градоначалничката Арсовска.

И вечерва како и претходните недели ќе имаме интересна емисија со голем број теми од интерес на скопјани. За кратко ќе имаме шанса да погледнеме анкета за тоа што впрочем мислат скопјани за јавниот превоз во градот и што може да се подобри.

Воедно покрај отчетот на градоначалничката, граѓаните ќе имаат шанса да постават низа на прашања на кои ќе одговара Арсовска во живо во емисијата.

Следете не во 20:30 ексклузивно на официјалниот Фејсбук на Инфомакс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Избегнете ги: На овие скопски улици и…

ЦУКС известува дека во овие утрински часови…

Босна ја стигна Македонија, и таа ќе…

Европскиот комесар за соседска политика и преговори…

Рекордно висок бројот на смртни случаи од…

Бројот на смртни случаи од огнено оружје…

Германскиот претседател ќе се сретне со екипата…

Германскиот претседател Франк – Валтер Штајнмајер во…

Внимателно возете, слаб снег провејува на Стража,…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…