Објавено на:

Следи пад на температурите: Ќе имаме облачен викенд со повремен дожд

t

Минималната температура во Скопје ќе се спушти до 7 степени, а максималната ќе достигне до 21 степен.

Управата за хидрометеоролошки работи информира дека викендов времето ќе биде променливо облачно и посвежо, со повремени врнежи од дожд, претежно во јужните делови од земјата.

Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 11 степени, а максималната ќе достигне од 16 до 22 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 7 степени, а максималната ќе достигне до 21 степен.

Од УХМР посочуваат дека денеска температурата ќе опадне за неколку степени и следува период на променливо облачно и посвежо време наместа со повремен дожд и услови за ретки грмежи. Врнежите ќе бидат поинтензивни вечер и утре преку ден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Две жени повредени во сообраќајка во Скопје

На 20.03.2023 во 13.15 часот во СВР…

Песков откри за што разговарале Путин и…

Претседателите на Русија и Кина, Владимир Путин…

Љупчо Георгиевски го прогласи за мртов Македонизмот

Последните десет поста ми беа посветени на…

Гаши: Ако Курти ги формира ЗСО, ќе…

Поранешниот советник на косовскиот премиер Албин Курти,…

Ова е најмладиот сериски убиец на Балканот,…

Криминологијата вели дека сериските убијци не се…