Објавено на:

Следната рунда преговори меѓу Русија и Украина ќе се одржи во Истанбул

t

Ердоган и Путин се договориле следната средба на делегациите на Русија и Украина да се одржи во Истанбул, соопшти кабинетот на претседателот на Турција.

Ердоган, исто така, му рекол на Путин за време на телефонскиот разговор дека Турција ќе продолжи да го промовира воспоставувањето на примирје и мир меѓу Руската Федерација и Украина, објави канцеларијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нагло се зголемила продажбата на антидепресиви во…

Продажбата на антидепресиви во руските аптеки се…

Историски момент за Русинката Ана Кикина: Стана…

Руски астронаут првпат по 20 години полета…

Њујорк Тајмс: Американските разузнавачки агенции велат дека…

Американските разузнавачки агенции велат дека членовите на…

ЕУ: Србија да објасни зошто не воведува…

Неименуван висок претставник на Европска комисија, порача…

Украинците вријат-Путин потпиша: Нуклеарната централа “Запорожје” од…

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша декрет со…