Следно оправдување е: “Цар Самоил не ви ги покачи платите туку СДСМ”

t

Пред и по Референдумот за промена на уставното име на Република Македонија, разни функционери и роднини на функционери на СДСМ по социјалните мрежи пишуваа дека “името нема да ви ги храни децата”.

На ваквите изреки се сеќава и Божидар Божиновски, кој на Фејсбук напиша:

“Цар Самоил не ви ги покачи платите, ви ги покачи сдсм”

Ова е оправдувањето, после ќе биде дека Гоце, Даме, Питу, Сандански не ги покачиле платите, оа партизаните не ги покачиле платите и историјата ќе почни со Заев.

Кога мислиш дека малку ќе им проработи срамот дека секој ден допираат ново дно, тие земаат лопата и копаат уште подлабоко.”

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Костадиновска-Стојчевска: Досега од опозицијата не видовме ниту…

Досега не видовме ниту еден државнички потег…

Каевски: Референдумската иницијатива доказ за антиевропската коалиција…

Иницијативата за референдум од Левица според Дарко…

Се испофалија: Со СДСМ и Ковачевски има…

Со СДСМ и Ковачевски рекордно зголемување на…

СДСМ: Уставни судии мора да се изберат,…

Неодговорното и несовесно однесување на пратениците на…

СДСМ: Референдумот на Мицкоски е измама кон…

Иницијативата за референдум е најновата измама на…